image
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Sport > Fotbalový oddíl FC Brťov

Fotbalový oddíl FC Brťov

Začátky fotbalových zápasů v Brťově-Jenči se píší v roce 1941. "Byla to válečná doba a všechny zábavy byly zakázány, proto jsme se fotbalu plně věnovali", vzpomíná brťovský rodák Josef Veselý. "Tenkrát jsme ještě neměli dresy. V té době byly těžko k dostání. Ale v roce 1943 se nám je konečně podařilo sehnat. Barva dresů byla bílo-zelená."

V roce 1988 byla na okrese Blansko založena malá kopaná jako organizovaná soutěž. V devadesátých letech (1991) se do soutěže připojilo i družstvo SAF (Spolek Amatérských Fotbalistů) Brťov, které své začátky spojilo se sousední obcí Dlouhá Lhota, později pod názvem AVION. V roce 1993 pak byl založen další oddíl METAL Brťov. Fotbalové mužstvo Brťova funguje v soutěži Svaz malého fotbalu Blanensko v současnosti pod názvem FC Brťov.

Největší úspěch se váže k roku 2004, kdy se podařilo ukončit sezónu na 1. místě Základní skupiny se ziskem 58 bodů z 26 odehraných zápasů.

Rekonstrukce fotbalového hřiště

V roce 2022 byla provedena rekonstrukce fotbalového hřiště, nový povrch tvoří umělá tráva 3. generace (typ. označení WINNER 40/160, výrobce JUTA).
Rozměry hrací plochy jsou 45,0 x 22,5 m.

Rekonstrukce byla financována z rozpočtu obce Brťov-Jeneč, celkové náklady byly 3 166 tis. Kč.

Pronájem fotbalového hřiště: 500 Kč / hod.