Brťov-Jeneč

Oficiální internetové stránky obce

FOTBAL A MALÁ KOPANÁ


Začátky fotbalových zápasů v Brťově-Jenči se píší v roce 1941. "Byla to válečná doba a všechny zábavy byly zakázány, proto jsme se fotbalu plně věnovali", vzpomíná brťovský rodák Josef Veselý. "Tenkrát jsme ještě neměli dresy. V té době byly těžko k dostání. Ale v roce 1943 se nám je konečně podařilo sehnat. Barva dresů byla bílo-zelená."

fotbal 1943

V roce 1988 byla na okrese Blansko založena malá kopaná jako organizovaná soutěž. V devadesátých letech (1991) se do soutěže připojilo i družstvo SAF (Spolek Amatérských Fotbalistů) Brťov, které své začátky spojilo se sousední obcí Dlouhá Lhota, později pod názvem AVION. V roce 1993 pak byl založen další oddíl METAL Brťov.
Fotbalové mužstvo Brťova funguje v soutěži Svaz malého fotbalu Blanensko v současnosti pod názvem FC Brťov.
Největší úspěch se váže k roku 2004, kdy se podařilo ukončit sezónu na 1. místě Základní skupiny se ziskem 58 bodů z 26 odehraných zápasů.

fotbal 2004

 

fotbal 2015

SPORTOVNÍ AREÁL


Sportovní areál se nachází v místní části zvané Na Loučkách. Nachází se zde travnaté hřiště na malou kopanou, tenisvé kurty s umělou trávou. Zázemí tvoří zděná budova kabin se sociálním zařízením.

V areálu je vybudováno také dětské hřiště.

 

sport1

 

DALŠÍ SPORTOVNÍ VYŽITÍ V OBCI

V obci dále působí SDH Brťov-Jeneč. Jeho tým se každoročně účastní závodů v požárním útoku v rámci Velké ceny Blanenska.

V sále obecního úřadu pak probíhají utkání ve stolním tenise. Kdispozici jsou zde tři stoly. Závodně se tomuto sportu věnuje mužstvo Brťova od roku 2013 a účastní se regionální soutěže okresní ligy ČAST. Každoročně se zde také koná prestižní vánoční turnaj.

 

REKONSTRUKCE FOTBALOVÉHO HŘIŠTĚ

V roce 2022 byla provedena rekonstrukce fotbalového hřiště, nový povrch tvoří umělá tráva 3. generace (typ. označení WINNER 40/160, výrobce JUTA).
Rozměry hrací plochy jsou 45,0 x 22,5 m.
Rekonstrukce byla financována z rozpočtu obce Brťov-Jeneč, celkové náklady byly 3 166 tis. Kč.

 

sport2

 

pinec 2014

 

sdh 2015

 

fotbal 2013

 

sport3

 

fotbal 2022